Zlepšete svůj spánek, okamžitě!
Brýle blokující modré světlo pomáhají zlepšit kvalitu spánku 😴, zmírňují únavu a podrážděnost očí při sledování televize, nebo jiných zařízení 🖥️. Jejich dominantou jsou speciální červená skla, která absorbují 100 % modrého a zeleného světla. Ta pomáhají zabránit tomu, aby modré světlo z elektronických zařízení narušilo náš cirkadiánní rytmus. 🚀 Narozdíl od našich klasických červených brýlí posouvají světlo do fotobiomodulační oblasti.
Trávíte před spaním hodně času na telefonu nebo počítači?
Je to pro nás normální, projíždět sociální sítě, pracovat, nebo trávit hodně času sledováním Netlixu. Avšak hodně málo z nás neví, že vystavování se modrému světlu před spánkem má drastický vliv na náš spánek. Samotné modré světlo může být (a pravděpodobně bude) důvodem Vašeho nekvalitního spánku.
Co to je fotobiomodulační oblast?
Jediný rozdíl mezi klasickými červenými brýlemi a jeho tmavým protějškem je posouvání světelného spektra do fotobiomodulační oblasti. Do oka se tímto způsobem dostává fotobiomodulační energie, která má regenerační účinky. Díky těmto tmavším sklům, si naše tělo myslím, že je větší tma (než reálně je) a má větší tendenci usnout. Jako další bonus je větší odpočinek očí. Prozkoumat změnu na světelném spektru si můžete na obrázcích níže. 👇
Světelné spektrum klasických červených brýlí
Červená skla 100% blokují modrou a zelenou složku světla, ale neposouvají světlo do fotobiomodulační oblasti. Naše červené brýle si můžete prohlédnout zde.
Světelné spektrum tmavých červených brýlí
Tmavě červená skla posouvají světlo do fotobiomodulační oblasti. Svou tmavou barvou zatmavují prostředí, a tím pádem si tělo myslí, že je tma a mělo by jít spát.
Co to je modré světlo?
Modré světlo je součástí viditelného spektra světla a má vlnovou délku kolem 380-500 nanometrů. Vyskytuje se v přirozeném světle (slunce), ale také v umělém světle, které vychází z obrazovek počítačů, televizí, chytrých telefonů a dalších elektronických zařízení. Modré světlo blokuje produkci melatoninu (přezdívaný hormon spánku), který reguluje náš cirkadiánní rytmus – přirozený 24hodinový rytmus, který ovlivňuje naše bdění a spánek.
Naopak červené světlo je nejdelší vlnová délka viditelného světla. Má nižší energii než modré světlo a nemá tak silný vliv na produkci melatoninu. Proto může být červené světlo užitečné pro zlepšení spánku.
Naše červené brýle Blokují spektrum o vlnové délce 380 až 565 nm, blokují tedy současně i zelené světlo.
Modré světla a vliv na naše zdraví
Modré světlo stimuluje produkci melatoninu, hormonu, který reguluje náš cirkadiánní rytmus (= přirozený 24hodinový rytmus, který ovlivňuje naše bdění a spánek). Přirozené světlo pomáhá udržovat náš cirkadiánní rytmus v rovnováze. Když je venku světlo, naše tělo produkuje méně melatoninu, což nás udržuje vzhůru. Když je venku tma, naše tělo produkuje více melatoninu, což nás připravuje na spánek.
Modré světlo z elektronických zařízení může narušit náš cirkadiánní rytmus. Když používáme elektronická zařízení před spaním, modré světlo, které z nich vychází, může zabránit našemu tělu produkovat dostatek melatoninu. To může vést k problémům se spánkem. Kromě toho může modré světlo způsobovat také další problémy, jako jsou bolest hlavy, suchost očí, zvýšená úzkost nebo zhoršená koncentrace
Dobrá cena. Odpovídá kvality konkurenční značky. Jsou příjemně tmavé a lepší než běžné červené.